Vyhľadať
Close this search box.

Noc otvorených kostolov 2024

Vážení a milí priaznivci Ekumenickej rady cirkví v SR,
pozývame vás k účasti na podujatí Noc otvorených kostolov 2024, ktoré sa uskutoční dňa 7. júna. Noc otvorených kostolov už v minulosti presiahla rakúske hranice a stala sa obľúbeným a vyhľadávaným kultúrno-náboženským podujatím vo viacerých štátoch Európy. V tomto roku by chcela Ekumenická rada cirkví v SR prispieť svojim dielom k úspešnosti podujatia a to formou výzvy k účasti na tomto podujatí. Pozvať by sme chceli nie len členské, pridružené a pozorovateľské cirkvi Ekumenickej rady cirkví v SR ale aj spolupracujúce organizácie a jednotlivé farnosti.
V neľahkom období, v dobe nepokojov, vojnových konfliktov a srdcervúcich situácii je slovo srdce tým slovom, ktoré by sa malo objaviť v motte tohtoročného podujatia, srdce úprimné, srdce otvorené pre všetko dobré a pre všetkých ľudí dobrej vôle. Vaším nápadom sa medze nekladú. Inšpiráciu a viac informácií je možné nájsť aj na linku https://www.langenachtderkirchen.at.
Budeme vďační za každý jeden kostolík otvorený nie len pre veriacich spoluobčanov ale pre každého, kto je otvorený povzniesť sa duchovne a kultúrne v príjemnom prostredí a spoločenstve.
Boli by sme vďační aj za bohatý sprievodný kultúrny a duchovný program. Takisto by sme privítali propagáciu podujatia na lokálnej, prípadne regionálnej úrovni. Po zvážení a vašom rozhodnutí by sme vás chceli úctivo požiadať o nahlásenia účasti na mailovej adrese Ekumenickej rady cirkví v SR, ekumena@ekumena.sk alebo gen.tajomnik@ekumena.sk tak, aby sme mohli do konca mesiaca máj poslať zoznam účastníkov nášmu rakúskemu partnerovi, Viedenskej rímskokatolíckej diecéze, ktorá je organizátorom tohtoročnej Noci otvorených kostolov.
Ďakujeme.
Za Ekumenickú radu cirkví v SR
Mgr. Ladislav Krpala, generálny tajomník

 


 

V spolupráci s ECAV  vám dávame k dispozícii aj materiály v editovateľnom PDF formáte, ktoré môžete využiť na propagáciu vášho podujatia:

SK_2024-poster-noc kostolov.pdf
SK_2024-poster-noc kostolov-print in.pdf
SK_2024-poster-noc kostolov-stick on.pdf